Dnia 25 grudnia 2005 roku powitaliśmy pierwszy miot w naszej hodowli, kocię urodzone po rodzicach:

              CH Clara Euforia*PL                                                                                  SC Apollo A Gentiana, DSM DVM                   CH Clara Euforia*PL

 

Amelia jest jedyną koteczką z pierwszego miotu Clary. Jest kotką wyjątkową pod każdym względem, nie dość że jedynaczka, to jeszcze do tego bardzo rzadkiej odmiany długowłosej. Długowłosa odmiana kota brytyjskiego nie jest jeszcze uznana przez FIFe, ale cały czas trwają starania, aby i długowłose brytyjczyki mogły zdobywać tytuły na wystawach i być rozmnażane w ramach związków zrzeszonych w FIFe. Myślę, że ten dzień jest już bardzo bliski.

Amelka ma w tej chwili już 12 lat, mieszka z panią Beatą we Wrocławiu, wyrosła na przepiękną kotkę, a jej ogon jest po prostu nie do przebicia przez żadną istniejącą rasę.

W każdym razie nie dla mnie.


 

Nasze kocięta opuszczają hodowlę w wieku 15-16 tygodni, są wtedy dwukrotnie odrobaczone i zaszczepione, a kocięta niehodowlane po zabiegu kastracji. Kocięta wyjeżdżające za granicę opuszczają naszą hodowlę w wieku 19-20 tygodni, i dodatkowo zaszczepione są przeciwko wściekliźnie. Wszystkie kocięta od urodzenia przebywają z nami, z nami śpią, i po naszych głowach urządzają swoje pierwsze nocne harce.

Rodzice kociąt są systematycznie badani, wolni od chorób, posiadają negatywne wyniki badań w kierunku wirusowych chorób zakaźnych: FIV (wirus niedoboru immunologicznego kotów), FeLV (wirus kociej białaczki), oraz aktualne badania na HCM (przerost mięśnia sercowego), potwierdzone odpowiednim certyfikatem, oraz genetyczne testy w kierunku PKD (wielotorbielowatość nerek), z certyfikatem potwierdzającym, że są od tej choroby wolne.

Opuszczając nasz dom, kocięta niehodowlane wyposażone są w chip i książeczkę zdrowia, te wyjeżdżające za granicę wyposażone są również w paszport. Kocięta hodowlane dodatkowo wyposażone są w paszport, badanie grupy krwi i certyfikat PKD.


 

 

Powrót do "Poprzednie mioty"